pict
Vyhledávání

 

KONTAKT

 

 

Neptun Harfa s.r.o.

Na Harfě 929/12

190 00, Praha 9 - Vysočany

 

Telefon:

266 035 620, 777 305 080

 

Provozní doba:

Po-Pá 7:00-18:00

 

více kontaktů zde:

 

 

Aktuální cena LPG na

naší čerpací stanici.

 

17,50 Kč/l

-------------------------

17,00 Kč/l

 

Po přestavbě na LPG,

obdrží každý náš zákazník

trvalou slevu 0,50Kč/l.

 

 

Jsme autorizovaný servis

LPG systémů STAG.

 

 

Naši dodavatelé:

 

 

 

 

pict
Často hledané
pict
Přihlášení/odhlášení
pouták

 

Systém s centrálním směšovačem (nepřímé vstřikování benzínu) 

 

Přestavby starých karburátorových vozů jsou již minulostí, dnes se prakticky neprovádějí.
Další generace motorů se vstřikováním a řízeným katalytickým typu Felicie 1,3 (motory vybavené lambdasondou) se stále ještě občas na LPG přestavují.

 

směšovačTyto přestavby provádíme za použití systémů s centrálním směšovačem umístěným před škrticí klapkou a elektronickou řídící jednotkou.

Z plynové nádrže je plyn vytlačován přes víceúčelový bezpečnostní ventil a provozní ventil s LPG filtrem do regulátoru tlaku umístěného v motorovém prostoru. Zde se LPG odpařuje a je nasáván směšovačem.

 

Množství plynu, a tím také odpovídající složení výfukových plynů je lambda sondaprostřednictvím krokového motorku regulováno řídící jednotkou LPG.

Ta snímá zejména napětí lambdasondy, otáčky, eventuelně i zatížení motoru a podle těchto veličin neustále přivírá a otevírá průchod plynu do směšovače.

U mnoha systémů se také stará o přepínání paliva, vozidlo startuje na benzin a přepnutí do plynu je blokováno zejména překročením daných otáček nebo také teplotou regulátoru.

 

LPG přepínačNa palubní desce je umístěn přepínač, který umožňuje volbu právě používaného paliva. V minulosti jsme do této kategorie vozů instalovali mnoho typů zařízení (např. BRC, Lovato, Lovtec, Autronic, Tartarini atd.), s různými typy řídících jednotek.

Jednotlivá zařízení se měnila podle toho, jak šel jejich vývoj, i podle toho, do jakého vozu se systém instaloval.

reduktor

 

V dnešní době máme v nabídce reduktory Tomasetto a BRC v kombinaci s řídícími jednotkami Bingo. Tyto relativně jednoduché a dlouhodobě spolehlivé systémy zaručí bezproblémový chod motoru na palivo LPG s minimálními nároky na údržbu. Za použití uvedeného zařízení dochází k nárůstu spotřeby o přibližně 2 litry na 100 km a ke snížení výkonu asi o 10%.

NEPTUN HARFA s.r.o., Na Harfě 929/12, 190 00 Praha 9 – Vysočany, Tel: 266 035 620, mob: 777 305 080, webmaster: info@neptun-harfa.cz, powered on bubileg cms v2.14L     slovník pojmů