pict
Vyhledávání

 

KONTAKT

 

 

Neptun Harfa s.r.o.

Na Harfě 929/12

190 00, Praha 9 - Vysočany

 

Telefon:

266 035 620, 777 305 080

 

Provozní doba:

Po-Pá 7:00-18:00

 

více kontaktů zde:

 

 

Aktuální cena LPG na

naší čerpací stanici.

 

12,90 Kč/l

-------------------------

12,40 Kč/l

 

Po přestavbě na LPG,

obdrží každý náš zákazník

trvalou slevu 0,50Kč/l.

 

 

Jsme autorizovaný servis

LPG systémů STAG.

 

 

Naši dodavatelé:

 

 

 

 

pict
Často hledané
pict
Přihlášení/odhlášení
pouták
dolu
Napsat příspěvek
dolu

Napsat příspěvek

:-) :-D :-( :*( :-/ :-* :-| B-) :-O ;-) 8-O ]:-> f@ :-|| $:-| :-P 9_9 |-) :-(0) :-X (LOVE) :-... (OK) (KO)

Podpis:
Součet 2 a 5 (antispamová kontrola, nutné vyplnit)

Seznam příspěvků

Vybrat stranu: 1
(Celkem 3209)
3209 Jiri25.10.16 8:11
Byly tu kdysi dohady ohledne aditiva, jestli vůbec funguje. Mam cerstvou zkusenost v suzuki swift 1.3 meril jsem ventilove vule. Jeden valec vyfuk i sani uplne bez vule. Mam podtlakove primazavani flashlube a u tohoto valce jsem zjistil, ze je ucpana tryska. Ostatni valce jsou mazane a jsou ok. Takze flashlube funguje!! Akorat to chce elektronicke tlakove mazani, to je vetsi jistota.
3208 Jiri24.10.16 19:37
Byly tu kdysi dohady ohledne aditiva, jestli vůbec funguje. Mam cerstvou zkusenost v suzuki swift 1.3 meril jsem ventilove vule. Jeden valec vyfuk i sani uplne bez vule. Mam podtlakove primazavani flashlube a u tohoto valce jsem zjistil, ze je ucpana tryska. Ostatni valce jsou mazane a jsou ok. Takze flashlube funguje!! Akorat to chce elektronicke tlakove mazani, to je vetsi jistota.
3207 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 15:30
Dobrý den Filipe,
Pokud jsem správně identifikoval Vaše BMW, tak jsme při první návštěvě našli nezapojenou hadičku podtlaku reduktoru (ta je nutná pro správnou funkci reduktoru), pak Vám vozidlo přestalo přepínat na benzin a pískat přepínač. Při další návštěvě jste si stěžoval na úbytek výkonu při rychlostech cca 140-150km/h, a občasné poškubávání. Kolega kontroloval a lehce upravoval nastavení LPG i za jízdy, ale pochopitelně pouze v zátěžích a rychlostech, které jsou na našich silnicích povolené a v aktuálním provozu možné… Reduktor po 100.000km již skutečně může mít svá nejlepší léta za sebou, ale podle našich podkladů nic nenasvědčovalo pro nutnost jeho výměny. Ani diagnostika vozu (ještě nepodporuje normu OBD) nám nic o příčinách neprozradila. Cena reduktoru podle jeho typu je cca do 3.500,- vč. DPH. Další domluvu bych doporučoval řešit telefonicky nebo osobně na našem příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
3206 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 15:30
Dobrý den Jiří,
Pro provoz Hondy Civic i Toyoty Auris na LPG bych doporučoval některý ze způsobů dodatečné ochrany ventilů, podrobnosti máme uvedeny zde: www.neptun-harfa.cz/… . Zatím jsme se u těchto modelů nesetkali s problémy při provozu na LPG, jako další variantu bych Vám nabídl například Hondu Accord – ty našim zákazníkům jezdí na LPG již delší dobu. Různé varianty provedení přestaveb těchto vozů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde: www.neptun-harfa.cz/… .
S pozdravem Ivan Vodička
3205 Filip K24.10.16 11:04
PS, jaká je taková životnost? od montaže LPG nebyl měněn reduktor a momentálně je to cca něco málo přes 100tis km najeto
3204 Filip K24.10.16 11:03
Dobrý den pane Vodička
Kolik taková výměna reduktoru stojí u AC STAG 300 BMW 328i? právě takhle jak říkáte se mi to projevuje... ovšem měl jsem 2x u vás auto na diagnostiku a nikdy se závada neprojevila, tak jsem začal pátrat sám. Kámen urazu právě dělá že to dělá jen někdy většinou když je to až moc prohřátý(pár km na dálnici...)
3203 Jiri24.10.16 10:45
Dobry den. Jaky z vozu byste mi spis doporucil na prestavbu lpg? Rozhoduji se mezi Toyota auris touring 1.6VVTI, nebo Honda civic touring 1.8i-vtec. Do hondy se asi vejde mensi toroidni nadrz, takze se mi libi spis toyota. Ale priorita je spolehlivost, spousta dalnicnich kilometru. Nebo muzete doporucit nejake jine spolehlive kombi na lpg? Dekuji.
3202 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 8:19
Dobrý den pane Slanec,
Všechno jde, ale má to svá ale…
Nevím o jakém systému LPG se bavíme, o jakém voze atd. Pouze některé LPG jednotky sekvenčního vstřikování dávají impulz po přepnutí na LPG a před opětovným přepínáním do benzinu. Kdybyste odpojoval benzinové čerpadlo současně s otevíráním např. elektroventilu LPG nádrže, nebude přepínání bezproblémové. Další potíž by představovala delší doba jízdy např. s otevřeným benzinovým ventilem – nepíšete, zda zůstávají otevřené proto, že mechanicky váznou, nebo že do nich jdou i při provozu na LPG impulzy které je otevírají. Zde souhlasím s Vaším technikem a radím – opravit závadu, a ne odpojovat BA čerpadlo.
Technicky nic nebrání tomu, abyste si někam do vozu nainstaloval vypínač, a tím si po přepnutí na LPG odpojil napájení BA čerpadla, a před přepnutím na BA nebo startem si napájení opět zapnul…
S pozdravem Ivan Vodička
3201 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 8:18
Dobrý den Filipe K.,
Vadný reduktor se projevuje tak, že povětšinou špatně funguje. Buďto může uvolňovat pouze příliš nízký tlak plynu a nejde přidat, nebo naopak příliš vysoký tlak, opět bez možnosti jeho seřízení. Dalším případem může být příliš velký rozptyl v regulovaném tlaku. Tyto chyby se mohou projevovat stále, nebo pouze u částečně ohřátého (studeného) reduktoru, jindy třeba až po jeho výrazném prohřátí či při vibracích (např za jízdy po nerovné silnici – o ty v Čechách není nouze…). Další okruh závad je jakákoli netěsnost (ve spojích a spojovacích rovinách, membránách, ventilech) a jeho mechanické poškození.
S pozdravem Ivan Vodička
3200 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 8:18
Dobrý den Davide,
Nevím, jestli jsme někdy přestavovali Váš typ motoru – píšete „nové auto“, ale ne konkrétní typ, rok výroby, typ motoru atd. Obecně u nových typů motorů zkušenosti z logiky věci nemohou být, nebo pouze minimální, s jedním dvěma vozy a nemnoha najetými kilometry. Poradil bych, až bude přestavba aktuální, napište mi mejlem podrobnosti o voze. Pak se domluvíme na eventuelní variantě provedení přestavby.
S pozdravem Ivan Vodička
3199 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 24.10.16 8:18
Dobrý den Roberte,
To, že po 7 letech provozu motoru odejdou pístní kroužky, ventily i hlava i zdvihátka nepovažuji za „výhru“ ani běžný stav, ale může se to stát i u vozů které jezdí na benzin nebo naftu. Abych ex post hádal příčinu a důvody – to nebudu.
I já nyní jezdím již několik let s vozem, o kterém se říká (stejně jako o Vašem Hyundai), že jeho ventilům provoz na LPG příliš nesvědčí. Používám podtlakovou aditivaci a snažím se, aby dávkovala alespoň trochu odpovídající množství (hlídám si, aby po cca 1000km ubylo zhruba 100ml – u toho podtlaku je to ale pokaždé jiné…). Přívstřik benzinu nemám aktivován, pouze když jsem jel po dálnici v „zemi krále Miroslava“ (v Německu, kde nebývá omezená rychlost a spousta dalších věcí …) delší dobu nad 160km/h (to už bylo nad 4.000otáček), dal jsem to na benzin. Kdybych tak jezdil pravidelně, asi bych si přívstřik aktivoval.
Dále se snažím pravidelně a spíš dřív než později (u mě ne podle kilometrů, ale vždy po jedné zimě) měnit slušný motorový olej. Kvalita paliva (nejen plynu, ale i benzinu) je také důležitá, ale bez rozboru každého tankování ji bohužel stejně nepoznáme. Benzinu vozím v nádrži cca 1/3 – aby nesvítila kontrolka rezervy, ale ne nad ½. To bych měl benzin v nádrži dlouho, a mohl by se kazit (separace jednotlivých složek, „rozklad“ bioložek atd.).
Tento přístup jsem si vzal za svůj, a i když si uvědomuji, že není „absolutním návodem na nesmrtelnost motoru“, mohu jej doporučit i ostatním.
S pozdravem Ivan Vodička
3198 Anonym23.10.16 22:33
Dobrý den. Měl bych dotaz - je možné odpojit při provozu na lpg benzín pumpu ??? Můj technik říká , že nedoporučuje ... Řeším momentálně problém s benzín vstřiky - zůstávají mi někdy viset a tudíž zároveň s lpg mi jde do válce i benzín ... Samozřejmě motor škube a nakonec nejede ...
Moc by mi pomohlo , než vyřeším tento problém , benzín pumpu odpojit ...
Je to možné ??
Děkuji za odpověď , Jan Slanec.
3197 Filip K.23.10.16 11:53
Dobrý den,
prosímvás jakým způsobem se projevuje vadný reduktor?
Děkuji za odpověd
3196 Filip K.22.10.16 19:04
Dobrý den,
prosímvás jakým způsobem se projevuje vadný reduktor?
Děkuji za odpověd
3195 David22.10.16 18:29
Dobrý den,
kupuji nové auto a chtěl bych si ho po zajetí doplnit přestavbou na LPG. Chtěl jsem se Vás dotázat na motor Ford Duratec Ti-VCT 105k (77kw). Vím, že dřívější verze tohoto motoru šlapaly na plyn dobře, ale nikde jsem nedohledal parametry této údajně modernizované verze.Už jste tento motor předělávali a pokud ano, který systém LPG. Děkuji.
3194 robert20.10.16 21:34
Dobrý deň. Vlastním Hyundai Accent 1.4 (2009 rok výroby) a rád by som poznal Váš názor. Po 85000 km od inštalácie LPG (BRC) mi "odišiel" motor. Začalo "žrať" olej, klepali ventily a vo valcoch bol príliš veľký kompresný rozdiel. Oprava pozostávala z frézovania hlavy, výmeny ventilov, piestnych krúžkov a dvihátok. Najazdené dokopy 102000 km, na plyne 85000 km. Chcem sa opýtať, či je to normálne aby motor takto odišiel po 85000 km. Domazávanie ventilov som spočiatku používal, ale po čase som už lubrikant nedopĺňal. Spočiatku som tankoval na Slovnafte, po čase som tankoval na najlacnejších pumpách. Jazdil som takmer nonstop na plyne, samozrejme okrem štartu a zahriatia motora. Teraz si uvedomujem, že som mohol spraviť chybu čo sa týka lacného paliva a že som nedomazával. Agresívne som nejazdil, občas jasne že áno, ale skôr to bola výnimka. Niekde dávnejšie som čítal, že hyundai nemá vhodné sedlá ventilov na LPG. Prosím ak viete poraďte, čo zo spomenutého to mohlo spôsobiť, resp. či je normálne že motor len tak málo vydržal. Chcel by som totiž naďalej jazdiť na LPG, ale zároveň sa vyvarovať chýb, napr. častejším prepínaním medzi jazdou na benzín a LPG, domazávaním ventilov a tankovaním kvalitného paliva. Neviem, či spomínané opatrenia mi pomôžu, aby motor vydržal podstatne viac, ako to bolo v tomto prípade... Inak s autom som bol doteraz absolútne spokojný, ale tento problém bol dosť závažný a nepríjemný. Vďaka za každú odpoveď a pomoc...
3193 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 19.10.16 18:26
Dobrý den Davide,
Toyotu Auris 2016 jsme zatím na LPG nepřestavovali, podle technických dat která máme k dispozici, by přestavba měla být možná s oběma motory 1,6. Jednu Corollu 2014 s motorem 1,6 97kW si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde: www.neptun-harfa.cz/… . Nenašel jsem v podkladech že bychom přestavovali motor 1.33 /byť neuvádíte jeho přesná typ.
Tolik ve stručnosti, v případě dalších dotazů se můžete obrátit na náš příjem zakázek na čísle 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
3192 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 19.10.16 18:26
Dobrý den Filipe,
Váš Mercedes má přímé vstřikování benzinu do spalovacího prostoru (podrobnosti zde: www.neptun-harfa.cz/… ). Pro Váš motor nemáme k dispozici sadu pro přestavbu, proto Vám ji nemůžeme nabídnout.
S pozdravem Ivan Vodička
3191 David D.19.10.16 10:04
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na možnost přestavby Toyota Auris 1,6 valvematic (r.v.2016) a Toyota Corolla 1,33 L dual VVTi (r.v.2011). Máte s těmito motory zkušenosti? Děkuji za odpověď.
3190 Filip17.10.16 22:59
Dobry den chtel jsem se zeptat zda je mozna prestavba Mercedesu CLS 2006 CGI 215kw 292k na LPG ? Pripadne jaky model LPG a co by to vubec stalo dekuji mockrat za informaci.
3189 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.10.16 8:09
Dobrý den Petře,
BMW X-5 řady E70 již používají u většiny modelů motory s přímým vstřikováním, a my zatím nemáme sady, které by umožňovaly jejich přestavbu na LPG. Další komplikací oproti předchozím modelům předchozí řady E53 je složitější a více omezená možnost umístění LPG nádrže. Proto by bylo nejvhodnější, kdybyste mi poslal mejlem typ Vašeho motoru. Pokud bude s přímým vstřikováním, omluvíme se. Pokud by byla přestavba technologicky možná, zastavil byste se u nás, prohlédli bychom si provedení vozu a domluvili možnosti přestavby.
S pozdravem Ivan Vodička
3188 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.10.16 8:08
Dobrý den Jitko,
Pro přestavbu Vašeho Renaulta můžeme použít každou značku LPG systém z naší nabídky, u systému Stag verzi Q-Box Plus/Next. U všech systémů bych pro Váš motor jednoznačně doporučoval nějaký ze způsobů dodatečné aditivace ventilů (podrobnosti máme uvedeny zde: www.neptun-harfa.cz/… ). Přestavby provádíme běžně v průběhu dvou dnů. Pro eventuelní domluvu konkrétního provedení přestavby, z toho vyplývající ceny a termínu nás můžete kontaktovat na našem příjmu zakázek např. na čísle 777 30 50 80. Tam Vám v případě potřeby mohu podat veškeré doplňující informace.
S pozdravem Ivan Vodička
3187 Petr16.10.16 18:58
Dobry den, chtěl bych se zeptat na přestavbu LPG u BMW X5? Jak jsou na tom nové modely... např. r. 2010 a výše, děkuji Petr
3186 Jitka P.16.10.16 9:52
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zástavbu LPG do Renaultu Kangoo 1,2,16v, z roku 2005. Vozidlo dlouhou dobu jen stálo k garáži, takže má najeto pouhých 18 tis.km a nyní bychom ho chtěli uvést do provozu a namontovat LPG. Který z Vámi nabízených zařízení by jste mi doporučil a jak dlouho trvá montáž? Děkuji za odpověď.
3185 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 14.10.16 8:56
Dobrý den pane Paveka,
Ceny přestaveb s jednotlivými LPG systémy máme v našem ceníku zde: www.neptun-harfa.cz/… . Pokud byste měl další dotazy k přestavbě Vaší Fabie, můžete nás kontaktovat mejlem, telefonicky nebo osobně. Kontakty máme umístěny zde: www.neptun-harfa.cz/… .
S pozdravem Ivan Vodička
3184 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 14.10.16 8:55
Dobrý den Libore,
Pokud sháníte reduktor Magic, asi bude nejlepší obrátit se na výrobce – filmu HL Propan, zda ještě nejsou schopni tento reduktor dodat, event. jestli nedoporučí nějakého svého dealera, který by měl staré zásoby těchto reduktorů. Nahradit jej pochopitelně můžete i jiným typem, ale ten bude mít jiné uchycení a jinak umístěné vstupy a výstupy.
S pozdravem Ivan Vodička
3183 Anonym14.10.16 6:35
Dobry den chtěl jsem se zeptat kolik stojí přibližne LPG LOVATO SEKVENČNÍ VSTŘIKOVÁNÍ 4 valec na škodu fabie 1,4 63 kw děkuji Paveka
3182 Libor13.10.16 17:11
Dobrý den, existuje nějaká náhrada (bez úprav a předělávek) za reduktor Magic 1 -asi 10 let starý? Ani po mnohahodinovém gůglení jsem na nic nepřišel, snad jen na revizní sadu, ale mám ho celý po těch letech v bídném stavu, nejde ani teplotní čidlo, elmag. ventil na něm je prasklý( již byl i měněn a znovu praskl, ale funguje..). Děkuji
3181 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 13.10.16 15:54
Dobrý den pane Pavlíček,
Již jsme si osobně vše vysvětlili při Vaší návštěvě u nás. Tak pouze pro ostatní čtenáře: motory 1,8 Turbo koncernu VW jsou poměrně často přestavovány na LPG (nejčastěji ve verzi 110kW). Přestavba i provoz těchto motorů je bez problémů, dodatečná aditivace ventilů není nutná. Pro přestavbu můžeme použít všechny systémy z naší nabídky, vzhledem k výkonu však ve verzi s reduktorem pro velké výkonu a patřičně dimenzovaným potrubím pro dodávku LPG z nádrže do motoru.
Až budete mít vozidlo připravené, stačí, když zavoláte na náš příjem zakázek a domluvíme si vhodný termín přestavby.
S pozdravem Ivan Vodička
3180 Ondřej Pavlíček12.10.16 17:44
Dobrý podvečer, budu kupovat Octavii 1 RS (1,8 T, 132kw) a zvažuji kvůli budoucímu každodennímu používání přestavbu na LPG. (S provozem na jakýkoliv plyn nemám dosud vůbec žádnou zkušenost). Najedu cca 25000 km ročně. Na různých fórech si toto spojení majitelé velmi chválili a také jsem nenašel zmínku o zvýšené poruchovosti. Můžete mi doporučit nějaký "zlatý střed" (bude to pracovní auto), co by se tam nejlépe hodilo za systém. Nádrž chci místo rezervy. Máte od majitelů těchto koncernových motorů postřehy o snížení životnosti? Dočetl jsem se informace ohledně tvrdosti ventilových sedel a jejich nutnosti domazávání atd. Budu rád, když mi tuto problematiku obšírněji objasníte. Velmi děkuji.
3179 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.10.16 10:08
Dobrý den Marceli,
měl bych několik doplňujících dotazů. Je to montáž provedená v ČR nebo byl LPG systém montován do nového vozu v zahraničí u prodejce? Pokud přepnete do provozu na benzin a jezdíte cca 3 dny pouze na benzin (bez jediného přepnutí na LPG) problémy přetrvávají nebo postupně zmizí? To jsou otázky, které pomohou s lepším rozlišením, odkud mohou problémy Vašeho vozu pocházet, a kudy se při jejich odstraňování ubírat. Pokud Váš servis neví co s vozem, nezbývá Vám, než se obrátit na nějaký jiný servis ve Vašem okolí, který si s Vaším LPG systémem poradí.
S pozdravem Ivan Vodička
3178 Marcel11.10.16 16:16
Dobrý deň, mám citroen c3 1,1 s LPG BRC. Auto zle štartuje zdochýňa ráno pri štartovaní a teraz už aj pri jazde keď vytlačím spojku. Kolíšu otáčky. Už som s toho nešťastný v servise len menia sviečky a nevedia prečo to robí. Neviete mi prosím poradiť? Ďakujem
3177 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 06.10.16 14:58
Dobrý den Adame,
Myslím, že systémy řady Stag 300 vydávají zvukový signál pouze při přepnutí z LPG do benzinu v případě poklesu tlaku plynu (když dojde plyn), a nebo jako chybové hlášení při určitých typech závad. Zvukový signál (krátký zvuk přepínače) při přepnutí z benzinu na LPG umožňuje aktivovat až SW u jednotek řady Q-Box.
Jinak obecně když nefunguje zvuková signalizace, bývá problém ve vlastním bzučáku a nebo v jeho ovládání.
S pozdravem Ivan Vodička
3176 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 06.10.16 14:57
Dobrý den paní Janiczková,
Váš vůz by již měl mít vícebodové vstřikování bnezinu, tyto motory běžně přestavujeme za použití systémů sekvenčního vstřikování plynné fáze LPG. Pro úspěšnou přestavbu je důležité, aby byla funkční lambdaregulace složení výfukových plynů, a aby měl motor v pořádku zejména zapalování. Toto kontrolujeme ještě před přestavbou. Jinak by přestavbě Vašeho vozu nemělo nic bránit. Pokud se pro přestavbu rozhodnete, můžete zavolat nebo se i zastavit osobně, probrali bychom varianty vlastní přestavby – osobně si myslím, že by pro přestavbu dostačoval některý ze základních modelů, např. AC Stag 200 Go Fast, nebo AC Stag Q-Box Basic (viz náš ceník zde: neptun-harfa.cz/Ceni… ). Provedení přestavby Peugeotu 206 (novější verze) si můžete prohlédnout v naší fotogalerii např. zde: neptun-harfa.cz/206/… .
S pozdravem Ivan Vodička
3175 Adam06.10.16 9:32
Dobrý den, mam Stag 300 ve Voyageru 2001. Nefunguje mi zvukový signál při přechodu z benzínu na plyn a zpět. V cem muze být problém. Děkuji
3174 Iva Janiczková06.10.16 9:30
Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat, zda je vhodná předělávka na plyn u auta Peugeot 206 s obsahem 1.4 a rok výroby 1999. Na jedné straně nás předělávka na plyn láká, jelikož měsíčně najezdím bezmála 2000 km, na druhou stranu se obáváme toho, aby se předělávkou nezhoršily jízdní vlastnosti vozidla. Proto bychom se rádi poradili, zda by byla předělávka na plyn pro takové auto vůbec vhodná. Děkuji velice za odpověd :-)   . Janiczková Iva
3173 Radek Polák04.10.16 10:29
Dobrý den, děkuji za ochotu a odpověď. Vše jste odhadl správně. Auto jsem včera dovezl z DE, tak až vyřídím doklady, tak se ozvu. Děkuji za Váš přístup. Radek
3172 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.10.16 17:38
Dobrý den pane Polák,
Neuvádíte rok výroby a výkon Vašeho Jeepa. Proto pouze odhaduji, že by se mohlo jednat o rok výroby v rozmezí cca 1992-1999 a motor s výkonem 156kW. Technologicky s Vaším motorem bude bez problémů fungovat každý systém sekvenčního vstřikování LPG z naší nabídky. Vzhledem k odhadovanému stáří Vašeho vozu bych se přimlouval za systém AC Stag 300 event. náhradu – AC Stag Q-Max Basic. Ceny jednotlivých variant máme v našem ceníku zde: www.neptun-harfa.cz/… . Dodatečnou aditivaci ventilů nevidím u Vašeho motoru jako nutnost. Pokud jsem správně uhodl karosářskou variantu Vašeho vozu, jedná se o provedení karoserie s rezervou uvnitř kufru nastojato na levém boku. Pod vozem je velká benzinová nádrž, a tak je jedinou možnou variantou umístění LPG nádrže v kufru vozu. Jednu z variant umístění LPG nádrže u tohoto vozu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde: www.neptun-harfa.cz/… .
S pozdravem Ivan Vodička
3171 Radek Polák03.10.16 16:05
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na cenu přestavby na LPG (systém, který bude bez problémů fungovat)Jedná se o vozidlo Jeep Grand Cherokee 5,2, V8 a jaký typ je vhodný, zda je dobré použít přimazávání ventilů, nebo zda to u tohoto typu motoru není nutné. Děkuji za odpověď Radek
3170 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.10.16 12:22
Dobrý den pane Kopecký,
pro Váš motor H4JA7 bohužel nemáme k dispozici sadu pro přestavbu - žádný z námi nabízených výrobců tento motor ještě nemá mezi zpracovanými variantami. Proto Vám přestavbu nemohu nabídnout.
S pozdravem Ivan Vodička
3169 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.10.16 12:18
Dobrý den tazateli 3167,
Modely Škoda Fabia 1,4 63kW patří mezi nejčastěji přestavované vozy. Přestavba i vlastní provoz na LPG jsou bez problémů. Provedení přestavby tohoto vozu na LPG si můžete prohlédnout v naší fotogalerii např. zde: www.neptun-harfa.cz/… . Pro přestavbu můžeme použít jak systémy firmy AC Stag s prodlouženou zárukou až na 5 let, tak i výrobky špičkového italského výrobce BRC (ceník máme zde: www.neptun-harfa.cz/… ).
S pozdravem Ivan Vodička
3168 Kopecký03.10.16 11:58
Dobrý den, prosím o cenu s dph za montáž lpg do Renault grand scenic 1,4 Tce 96 kw,kód motoru H4J A 7, nádrž bych chtěl pod auto místo rezervy v kufru v podlaze je 6.a7. místo. Děkuji a přeji pěkný den.
3167 Anonym03.10.16 10:17
Dobrý den
lpg do fabie combi 1,4 ,63w je vhodny děkují za odpověd
3166 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 30.09.16 13:56
Dobrý den Ondro,
BMW řady 1 jsme zatím nepřestavovali. Proto bych před vlastní přestavbou doporučil, zastavte se u nás i s vozem. Prohlédneme si zejména prostorové uspořádání motoru a prostoru pro LPG nádrž. Na základě toho Vám nabídneme konkrétní provedení přestavby. Elektronické dávkování aditivace existuje, s naší nabídkou se můžete seznámit zde: www.neptun-harfa.cz/… .
S pozdravem Ivan Vodička
3165 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 30.09.16 13:56
Dobrý den Thomasi,
Pokud Vaše auto jezdilo na LPG delší dobu bez problémů a nyní chybová kontrolka motoru signalizuje bohatou směs, patrně se něco změnilo (netuším, jaký servis jste vozidlu během posledních 40.000km provozu na LPG dopřával). S velkou pravděpodobností může jít o změněné mechanické parametry LPG vstřikovačů (zaklepané, event. znečištěné). Pokud je to pouze malá odchylka, může být dostatečným řešením úprava parametrů dávkování LPG (seřízení plynu). Příčinu problémů Vašeho LPG pohonu nejlépe posoudí za pomoci odpovídající diagnostiky Váš plynař.
S pozdravem Ivan Vodička
3164 Ondra30.09.16 8:51
Dobrý den,
pořídil jsem si BMW 120i s motorem N46B20 a zvažuji ho přestavět na LPG. Jaký systém přimazávání by jste zvolil? Přivstřikovat benzín nebo externí přimazávání? Prý existuje nějaký elektronický přimazávací systém, je nutné ho použít?
Předem díky za informace.
3163 Thomas29.09.16 8:09
Dobrý den,
mam dodge caliber 1.8 benzin, předělaný na plyn systém tartarini, auto ma najeto 65000km, plyn je montovan posledni čtyři roky najeto cca 40tis, za normalni jizdy na rovince se mi rozsvitila kontrolka motoru, diagnostika ukazala příliš bohata smes, chyba se vymazala, po ujeti 200km na benzin vse ok, po prepnuti na plyn a ujeti cca 50 km ta sama chyba.Prosim o radu cim to muze byt?
3162 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 22.09.16 21:15
Dobrý den pane Veselý,
Z Vašeho popisu jsem pochopil, že s motorem startér normálně točí, ale trvá velmi dlouho, než motor chytne. Po nastartování i studený již běží bez problému na benzin, po částečném ohřátí přepne na LPG a i na LPG drží volnoběh bez problému. V tom případě bych zkusil přepnout do provozu pouze na benzin a cca 3 dny jezdit pouze na benzin bez jediného byť krátkého přepínání na LPG. Pokud se tímto problém odstraní a vozidlo začne chytat normálně, bude patrně problém v nastavení či funkci LPG systému, a bude vhodné se obrátit na Vašeho plynaře. V opačném případě se může jednat o problém na motoru či jeho řízení, a měli by Vám pomoci v Dacii.
S pozdravem Ivan Vodička
3161 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 22.09.16 21:15
Dobrý den Mariane,
Saab 2,3 T je možné přestavět na LPG za použití systému sekvenčního vstřikování plynné fáze LPG. V tom problém nevidím. Ale provoz v kombinaci E85/LPG by záležel na typu a způsobu povedení přestavby na E85. Legislativně v přestavbě na LPG není problém, ale opět je podstatné, zda máte legislativně ošetřený provoz na E85. Nejlépe se u nás i s vozem a doklady zastavte a domluvíme možné varianty.
S pozdravem Ivan Vodička
3160 Veselý21.09.16 19:32
Dobrý den.mám dácii dokker 1,6 8v.přestavěnou na lpg.po zabudování jelo auto jak má a vše fungovalo.pak začaly za studena špatné starty.v servise mi vyměnily svíčky,ale nepomohlo.pak mi bylo zděleno ,že je špatná škrtící klapka,proběhla výměna.Po vyměně to nestartovalo sko vůbec.oprava-údajně si tu klapku sistém nenačetl.oprava-údajně nové načtení řídicí jednotky na benzín.outo stále špatně startuje a je pořád horší.mam sistém lavato.na plyn po nastartování jede uplně bez problému.v renoltu nevý co stím.Že tento problém ještě neměly.nemáte nějaký nápad co by to mohlo být.mam najeto na plyn 9000km.děkuji.přepínání z plynu na benzín a obráceně podle kontrolek funguje
Vybrat stranu: 1
(Celkem 3209)

NEPTUN HARFA s.r.o., Na Harfě 929/12, 190 00 Praha 9 – Vysočany, Tel: 266 035 620, mob: 777 305 080, webmaster: info@neptun-harfa.cz, powered on bubileg cms v2.14L     slovník pojmů