Dobrý den pane Sťahel,
tento týden nejsem v práci a nemám po ruce dostupné informace, tak zkusím odpovědět alespoň z hlavy. Pokud se nepletu, tak naši dodavatelé zatím nemají zpracovaný žádný motor s technologií ACT (vypínání prostředních dvou válců) ani s technologií AVL (změna zdvihu ventilů). Zrovna tak motory které používají současně přímé vstřikování benzinu do válců i MPI vstřikování do sacího potrubí patrně nebudeme schopni v dohledné době přestavovat.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli mate zkušenosti s motorem 1,4 TSI, 110kW ACT, kód motoru CZE.
Děkuji za odpověď S pozdravem Pavel Sťahel
Dobrý den Michale,
Ani mě není znám žádný relevantní výsledek dlouhodobého testování účinnosti přívstřiku benzinu na životnost ventilů a jejich sedel při provozu na LPG. Máme k dispozici naše zkušenosti, a občas určitá doporučení výrobce a prodejců.
Jen bych k Vašemu dotazu poznamenal podstatnou maličkost. Představa, že někdo předepíše pro přívstřik benzinu X otáček a Y zatížení a v takovém případě nemůže k poškození dojít je lákavá, ale určitě nemá 100% platnost. Navíc jeden konkrétní motor může bez problémů fungovat i bez přívstřiku, a druhý se může rozbít i při nastavení přísnějších než předepsaných hodnot (dokonce i při provozu pouze na benzin – vždyť hlavy válců i motory se opravovaly vždy – ne jen u motorů které jezdí na LPG…). Vždy záleží i na faktickém stavu toho kterého motoru a na provozních podmínkách údržbě a zacházení.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den Rosťo,
pokud bude Vaše LPG jednotka od přestavby zakodovaná, bude oprava problematická. Osobně bych hádal na vstřikovač LPG – 9 let je již dost. Ale potíž může být v tom, že po výměně vstřikovačů bude patrně nutná změna seřízení LPG, a to bez vstupu do jednotky není možné. Také bych Vás upozornil na to, že platnost tlakové zkoušky nádrže LPG je 10 let od výroby nádrže, a tento termín se Vám patrně také blíží. Pro další domluvu prosím telefonický kontakt na našem příjmu zakázek na čísle 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den Tomáši,
Jsem rád, že se přestavba vydařila k Vaší spokojenosti, a děkuji za zpětnou vazbu i veřejné ocenění práce naší firmy i techniků z vývoje firmy Zavoli. Poděkování jim předám.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den PEPE,
Pro Vámi poptávaný motor 1,2 H5FF4 96kW zatím nemáme k dispozici sadu pro přestavbu, proto Vám ji nemůžeme nabídnout.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den Gabrieli,
Podle našich podkladů se v roce 2000 vyráběly Renaulty Espace s motory 2,2 pouze v naftovém provedení, tam přestavba není možná. Benzinové motory 2,0 z roku 2000 přestavět lze (viz naše fotogalerie zde: <a href="http://www.neptun-harfa.cz/Espace/3362.html">www.neptun-harfa.cz/…</a> . U některých starších modelů může být s přestavbou problém, dá se to zjistit podle řízení ovládání a odporu BA vstřikovačů.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den tazateli R.K.
Změna teploty přepnutí nemá vliv na nastavení dávkování směsi. Pouze to bude přepínat dříve.
S pozdravem Ivan Vodička
Dobrý den, jsou již známé výsledky ochrany ventilů a sedel přívstřikem benzinu? Všude jsou jen různé testy aditiv, ale test s přívstřikem není. Popis této ochrany také nikde není, např kolik % stačí nebo od jakých otáček. Děkuji za odpověď
Ještě jednou dobrý den pane Vodičko,
chtěl jsem se ještě zeptat zada u tohoto motoru řešit přimazávání a přívstřik benzínu pokud to tedy vůbec lze.
Děkuji za odpověď.Rosťa