Seznam příspěvků

Romana Milbachrová 12.06.2019 17:56

Děkuji vám za odpověď!Dneska to bohužel tak funguje v bazarech,že vám udělají "na černo" technickou,prodají auto,a už se s váma nikdo nebaví,když to reklamujete.ještě vyhrožujou právníkama.ale děkuji Vám

Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.06.2019 15:52

Dobrý den paní Milbachrová,
Systémy BRC běžně montujeme i servisujeme. Podle Vašeho popisu však bude patrně od výrobce blokovaný vstup do LPG řídící jednotky. Pak je diagnostika i možnost opravy podstatně omezena. Jestliže se rozsvěcí kontrolka motoru a opakovaně se ukládá chyba patrně P0172 – bohatá směs, určitě bych nad tím bez důkladné kontroly nemávnul rukou. Mohlo by se jednat o sporadický problém s bohatostí v některém z okrajových režimů práce motoru. Dále však píšete, že vozidlo zároveň špatně funguje. To mě vede k domněnce, že se nejedná o nějaký sporadický problém, ale o podstatný nedostatek ve funkci dávkování paliva. Kromě toho se jedná o emisně relevantní závadu, se kterou by vozidlo nemohlo úspěšně absolvovat emisní měření před STK. Proto nesouhlasím s tvrzením Vámi zmiňovaného servisu, „že svítící kontrolka ničemu nevadí“. Ale bez důkladné kontroly vozu Vám nedokážu konkrétně poradit. Pokud byste chtěla nějaké další doplňující informace, můžete mne kontaktovat mejlem, telefonicky nebo osobně na našem příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička

Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.06.2019 15:51

Dobrý den pane Novotný,
Pro systém Diego nebudeme mít k dispozici diagnostický program, a patrně ani žádné díly. Podle Vašeho popisu bych tipoval, že ŘJ LPG nebude občas dostávat potřebné hodnoty z některého z čidel (teploty, tlak, otáčky, napájení/ukostření). Protože uvádíte, že se to děje naprosto nahodile bez zjevné souvislosti, hádal bych na špatný kontakt v LPG elektroinstalaci.
S pozdravem Ivan Vodička

Romana Milbachrová 12.06.2019 08:19

Zdravím,mám Citroen Picaso,Lpg BRC od výrobce.svítí mi chyba v motoru - příliš bohatá směs.V servisech mi řekli,že to neumí opravit,seřídit,že se do toho nedostanou.A že to ničemu nevadí.A dále pak teplé starty,dlouho musím točit než to naskočí.Když jedu do města,tak si radši přepnu na benzín než zastavím.ale kdo má na to pořád myslet 8-O.děkuji za odpověd

Novotny 11.06.2019 19:03

Dobrý den. LPG system Diego. Přepíná zpět na benzin, naprosto nahodne, bez ohledu na zatizeni motoru, jeho teplotu... Nekdy ujedu desitky km bez prepnuti, jindy prepina stale. Cely system nedavno po servisu (reduktor, filtry, vstriky...). Nemate nejaky napad po čem jít? Plynar je stale vytizeny...

Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 10.06.2019 05:58

Dobrý den tazateli 4140,
Takhle na dálku a jenom zprostředkovaně Vám pochopitelně neřeknu, zda jste měl tankovací pistoli správně nasazenou, nebo byl problém jinde…
Obecně řečeno kleštiny v přípojce nedržely tak jak měly, možná i v kombinaci částečného opotřebení jejich hran a nedokonalého zapadnutí do přípojky plnění.
Kdyby se to opakovalo vícekrát i u jiných čerpacích stanic, stálo by to i za kontrolu přípojky plnění – zda není (byť je to málo pravděpodobné) poškozené.
S pozdravem Ivan Vodička

Vystřelení pistole 09.06.2019 06:41

Po naplnění nádrže(typické drnčení) mi vystřelila pispistole. Mohlo to být špatným nasazením nebo je problém někde jinde?

Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 22.05.2019 07:25

Dobrý den Adame,
Vámi popisovaný problém (delší startování pokud jezdíte na plyn a normální když jedete na benzin) patrně nebude souviset se svíčkami, ale s LPG pohonem. Příčin může být více (posunuté hodnoty korekcí dávkování benzinu, zavětrávání sacího potrubí plynem adt). Zde doporučím kontrolu funkce u Vašeho plynaře. Pro většinu motorů doporučujeme běžné svíčky předepisované výrobcem motoru, a výměnu v běžném kilometrickém proběhu.
S pozdravem Ivan Vodička

Adam 21.05.2019 21:54

Dobrý den,
Když jezdím na LPG a motor vypnu, jeho další nastartování docela trvá. Když jezdím na benzín a motor vypnu na benzín, jeho další nastartování je okamžité. Můžou tnto problém způsobovat staré zapalovací svíčky nebo je to něco jiného? Případně je potřeba kupovat nějaké speciální svíčky na LPG? Koukal jsem, že jej výrobci nabízí.
Děkuji za odpověď.
Děkuji.

Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.05.2019 06:34

Dobrý den pane Kečkeméti,
Váš Hyundai má motor s technologií přímého vstřikování benzinu do spalovacího motoru (GDI). Přestavby těchto motorů mají svoje přísná specifika a omezení, podrobnosti máme uvedeny zde: <a href="http://www.neptun-harfa.cz/System-primeho-vstrikovani/3871.html">www.neptun-harfa.cz/&hellip;</a> . Předpokládám, že Váš Hyundai I40 2,0 GDI má motor typu G4NC. Pak by přestavby byla možná. Pro tento motor nabízí sadu pro přestavbu např. polský výrobce AC Stag ve verzi 400DPI. Cena přestavby je 34.000,- Kč. Typ motoru máte uveden ve Vašem velkém TP v tomto místě: <a href="http://www.neptun-harfa.cz/pict/clanky/Ostatni/TP.jpg">www.neptun-harfa.cz/&hellip;</a> .
Prosím zjistěte přesný typ motoru, typ převodovky (manuální nebo automatická), výkon a rok výroby. Tyto údaje mi pošlete mejlem, nebo lépe zavolejte. Podle toho Vám mohu poskytnout podrobnější informace o možnosti přestavby a specifikách provozu přímovstřikového vozu na LPG.
S pozdravem Ivan Vodička